Menigheten arrangerte 13. okt. 2016 en utflukt til Elche og Alicante. Bildene som følger er tatt av Torbjørn Aarsland.

Vi reiste først til fabrikkutsalget Salvador Artesano som ligger i Calle De la Almenara 26, 03205 Elche. De skryter på seg å ha det største fabrikkutsalget for sko i Europa.

Da folket hadde handlet fra seg, kjørte vi til den sentrale byparken i Elche, Parque Municipal. Det er et åpent og innbydende parkanlegg med statuer og mye annet. Det er også en ganske stor restaurant som viste seg å ha både trivelig interiør og veldig god lunch. 

  • Ankomst byparken
  • Tilbake til bussen...

Turen ble avsluttet i sentrum av Alicante by. Noen få av oss tok en rask tur opp i borgen for å få et overblikk over byen. De fleste gikk i butikker …

Festningen Castillo de Santa Bárbara ble bygget av maurerne i det 9. århundre, og er utviklet videre gjennom århundrene. Den ligger på en klippe og er et godt utsiktspunkt over området med sine 166 m over havet. Det er en tunell fra gatenivå inn til en heis inne i klippen, og den går opp til borggården.

  • Byens mest spesielle hus?