Flybuss Alicante flyplass – Benidorm: Bussen går fra flyplassen hver time fra kl 08.00 til 18.00, og så kl 19:00, 21.00 og 23.00. Den har 2 stopp i Benidorm: i Bussterminalen og på Avenida de Europa. Avgang fra Benidorm til flyplassen er kl 05:00, og så hver time fra kl 07.00 til 16.00, og deretter hver annen time til kl 22.00. Mer info finnes på hjemmesiden til operatøren ALSA. Flybussen har ikke direkte-forbindelse til l’Alfàs del Pi, l’Albir eller Altea. Mellom Benidorm og disse byene må man bruke lokalbuss linje 10.

Billigste transport fra/til Alicante flyplass: Den rimeligste transporten kan bestilles på internett-tjenesten Shuttle Direct og der kan man velge sted for avstigning ut fra en liste.

Buss-service med plassbestilling: Marianne Tours / Infinity (hovedkontor i Albir) og Beniconnect (hovedkontor i Alicante by) har buss-service fra og til flyplassen. Begge kjører via Benidorm til l’Alfàs del Pi, l’Albir og Altea etter bestilling. Transporten bør bestilles noen dager i forveien per telefon, eller på internett noen uker før ankomst:

 • Marianne Tours
  • Kontortelefon +34 965 887 462
  • Vakt-telefon +34 651 841 093
 • Beniconnect
  • Kontortelefon +34 965 850 790 (kl 09:00-21:00)
  • Vakt-telefon +34 667 495 383

Begge selskapene har utmerket service og rimelige priser. Man betaler på forskudd dersom man bestiller på internett, og behøver da ikke tenke på penger til bussen. Begge har liste med faste buss-stopp langs ruten. Dersom du kan benytte disse stoppestedene, får du lavest billettpris.

 • Beniconnect er billigst av disse to, og dekker transport på ordinære tider veldig godt. De skal normalt kjøre innen 1 time etter landing, men dette kan variere etter hvor mange inngående eller utgående flyavganger det er. På tider med få inngående fly kan det bli lenger ventetid.
 • Marianne Tours (MO / Infinity) har mer fokus på fly fra / til Skandinavia med kortere ventetid, og kan også ha bedre løsninger ved ankomst / avgang veldig tidlig morgen eller seint på kvelden.

Både Beniconnect og Marianne Tours har en egen og godt merket skranke rett utenfor utgangen fra bagasjehallen. Ikke gå opp eller ned i etasjene og let etter dem, det fører bare til forsinkelser. Vent ved skranken til kontaktpersonalet kommer.